با  کادر متخصص و تجربه ای چندین ساله در خصوص نگهداری حیوانات خانگی آماده نگهداری و پذیرش حیوانات شما بصورت موقت ،  پانسیونی ، در محیطی کاملا بهداشتی و زیر نظر دامپزشکان متخصص همراه با جیره غذائی استاندارد و کامل شامل غذای خشک و غذای خانگی  همچنین با امکان  ارسال عکس و فیلم بصورت ۲۴ ساعته از طریق فضای مجازی برای شما ، همراه با امکانات  خدمات آرایشی و پیرایشی اصلاح و شستشو  کوتاه کردن مو  و ناخن و بال و انجام معاینات دامپزشکی همچنین امکانات آموزشی و تربیتی  حیوانات  توسط مربی  حرفه ای با مدرک مربیگری حیوانات  و فروشگاه  و پت شاپ لوازم حیوانات خانگی  با انواع اسباب‌بازی‌‌، لباس، کفش و غذاهای مخصوص در خدمت شما سروران گرامی هستیم

 

عوامل موثر بر هزینه نگهداری حیوانات خانگی

همه صاحبان حیوانات خانگی چند باری با این موضوع روبرو شده‌اند که به خاطر شرایطی خاص در کار و زندگی‌شان مجبور شده‌اند سگ یا گربه دلبند را برای ساعاتی طولانی تنها بگذارند. پیش آمده که به دلیل پیدانکردن کسی برای نگهداری پت شان از سفری صرف نظر کرده‌اند یا وقتی یک ماموریت کاری پیش آمد در به در دنبال دوست و آشنا و همسایه مهربانی گشته‌اند که مسوولیت حیوان خانگی‌شان را برای مدتی به عهده بگیرند.

پانسیون و مراکز نگهداری از حیوانات خانگی برای این بوجود آمده‌اند که در این مواقع از دردسر پیداکردن یک آدم پایه کم کنند و نگهداری از سگ و گربه شما را به عهده بگیرند. در درجه اول نژاد حیوان خانگی است که بر پذیرفته شدن توسط پانسیون ها و هزینه نگهداری اثر می‌گذارد.

هزینه پانسیون حیوانات خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترینشان سن سگ یا گربه، میزان و نوع رسیدگی و ساعات نگهداری می باشد.

 

سن حیوان خانگی

معمولا حیوانات کوچکتر به مراقبت بیشتری نیاز دارند. گاهی دارند دوره های دارویی و یا انگل تراپی را پشت سر می‌گذارند و گرفتن داروی سر وقت در این موارد اهمیت دارد. گاهی باید واکسینه شوند و این مساله یعنی باید نگهدارنده حیوان شما را به دامپزشکی هم ببرد. معمولا نگهداری از سگ با راه بردن او برای قضای حاجت هم همراه است و البته اگر عادت به بیرون رفتن نداشته باشد پانسیون در این مورد هم مسوولیت‌هایی پیدامی‌کند. سگ های بالغ تر معمولا آرام تر هستند و بازیگوشی توله سگ ها و یا سگ های جوان‌تر را ندارند و بنابراین به مراقبت کمتری هم نیاز دارند.

در مورد سگ هایی که عقیم نشده‌اند مساله دیگر برای پانسیون ها یا افرادی است که از تعدادی از سگ به طور همزمان نگهداری می‌کنند. در این موارد باید به خواسته‌ها و مراقبت‌های مورد نیاز مشتری نیز احترام بگذارند.

نکته مهم در نگهداری و پانسیون حیوانات تغییر ندادن عادات این موجودات مهربان در غذاخوردن، راه رفتن و ساعات تفریح و استراحتشان است. پس اگر حیوان خانگی شما عادات خاصی دارد که نگهدارنده باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشد حتما تذکرات لازم را به او بدهید تا حیوان شما تجربه بدی را در نبود شما نداشته باشد.

در مورد تغذیه حیوانات کوچک‌تر و کم سن‌تر مثل توله سگ مساله نگهداری صحیح و دقیق مهم‌تر می‌شود و همین موضوع و درست انجام شدنش نشان دهنده مسولیت پذیری صاحب حیوان و پانسیون نگهداری از آن می‌باشد.

 

میزان رسیدگی

نوع رسیدگی به حیوانات ممکن است متفاوت باشد. بسیار پیش می‌آید که دقیقا زمانی برای شما ماموریت و گرفتاری پیش می‌آید که حیوان شما دارد یک دوره داروی خوراکی یا داروی تزریقی و سرم را پشت سر می‌گذارد. دارد انگل تراپی می‌شود یا دوران مراقبت پس از عقیم سازی را طی می‌کند. در تمام این مواقع پانسیون یا فرد نگهدارنده باید مسوولیت رعایت این موارد را به موقع، به عهده بگیرد و یا در صورتی که اتفاقی اورژانسی افتاد که نیاز به تماس با دامپزشک بود یا لازم بود که به دامپزشک مراجعه شود از عهده این قبیل مسائل هم بربیاید.

 

ساعات نگهداری

نگهداری از حیوان خانگی شما اگر در پانسیون انجام شود تعرفه های مشخصی به ازای ساعات یا روزهایی که خدمات را دریافت می‌کنید دارد. اما در مورد نگهداری در پانسیون های خانگی و یا توسط افراد این موضوع متفاوت است و کمی سلیقه ای خواهد بود.

 

نگهداری ویژه از حیوانات خانگی

گاهی پانسیون خدمات دیگری را هم در طی مدتی شما در کنار حیوان خود نیستید ارائه می‌کند. به عنوان مثال بسیاری از پانسیون‌های پکیج‌های آموزشی و تربیتی دارند که می‌تواند پیشنهاد جالبی باشد و از مواجه با تغییرات رفتاری حیوان خود یا چیزهای جالبی که یاد گرفته پس از بازگشت حسابی هیجان زده شوید.

نوع دیگری از سرویس‌های تشویقی و اضافه خدمات آرایشگری است. یعنی همزمان در پانسیون و در مدت نگهداری موی حیوان خانگی شما را کوتاه می‌کنند، ناخنش را می‌گیرند و پس حمام و شستشو به شما تحویل می‌دهند. این نوع پانسیون برای زمان بندی های یکی دو روزه می‌تواند خیلی جذاب باشد.

پانسیون سگ پانسیون گربه نگهداری سگ نگهداری گریه

بهترین نژاد ها سگ :

۱. لابرادور رتریور ۲. سیبرین هاسکی ۳. گلدن رتریور ۴. باکسر ۵. جک راسل تریر ۶. شپرد استرالیایی ۷. ویزلا ۸. وایمارانر ۹. شیبا اینو 

۱۰. بُردِر کُلی ۱۱. ژرمن شپرد ۱۲. بول ماستیف  ۱۳. سگ کوهستانی برنس ۱۴. روتوایلر ۱۵. سگ جیندوی کره ای ۱۶. دوبرمن پینچر

۱۷. آکیتا ۱۸. سگ کوموندور ۱۹. تازی پلات ۲۰. چو چو ۲۱. پودل ۲۲. مالتز ۲۳. چاینیز کِرِستد ۲۴. پیچون فرایز ۲۵. سگ آبی پرتغالی

۲۷. اشناوزر ۲۸. بدلینگتون تریر ۳۰. پیت بول ۳۱. بولداگ انگلیسی ۳۲. اسپانیل تبتی ۳۳. باست هوند ۳۴. شیتزو ۳۵. ساموید

۳۶. بولداگ فرانسوی ۳۷. اسپانیل شاهزاده چارلز شوالیه ۳۸. سگ اسکیموی امریکایی  ۳۹: گریت دین ۴۰. کیش هاند  

معرفی 29 سگ آپارتمانی:

1- نژاد باسنجی 2-نژاد بیچون فرایز 3- نژاد بوستون تریر 4- نژاد گریفون بروکسلی 5- نژاد بولداگ 6- نژاد کینگ چارلز اسپانیل

7- نژاد چی هوا هوا 8- نژاد چاینیز کرستد 9- نژاد کاتن دتویلیر 10- نژاد داچس هاند 11- نژاد بولداگ فرانسوی 12- نژاد هاوانیز

13- نژاد گری هاند 14- نژاد جپنیز چین 15- نژاد لاسا آپسو 16- نژاد لوچن 17- نژاد مالتیز 18- نژاد تریر منچستری 19- نژاد پینچر مینیاتوری

20- نژاد پیکینز 21- نژاد پامرانین 22- نژاد پودل 23- نژاد پاگ 24- نژاد اسچیپرکی 25- نژاد شیبا اینو 26- نژاد شیتزو 27- نژاد سیلکی تریر 

28- نژاد توی فاکس تریر 29- نژاد یورکشایر تریر