سگ

آموزش سگ و تعلیم و تربیت

9k=

موضوع آموزش سگ، تعلیم و تربیت سگ شاید مهم ترین دغدغه دارندگان این حیوان خانگی باهوش و دوست داشتنی باشه. همونطور که می دونید نژادهای سگ ها بسیار متفاوت هستن و هر یک از این نژادها خلق و خو و رفتار مخصوص به خودشون رو دارن. برای آموزش وتربیت سگ، مربیانی که میخواید حیوان خانگی خودتون رو بهش بسپارین، باید دانش و تجربه کافی رو در این زمینه داشته باشن؛ بطور کلی روش های بسیار زیادی برای تربیت و آموزش سگ ها وجود داره اما اگه واقعا خودتون یا اون مربی‌ای که میخواین سگ‌تون رو بهش بسپارین از علم و اطلاعات کافی برخوردار نیستین، اصلا این کار رو شروع نکنین!

اولین نکته ای که در این خصوص باید بهش اشاره کنیم اینه که برای آموزش سگ به فضا و جای راحت و نسبتا بزرگی نیاز دارین. از طرفی این آموزش ها باید طوری صورت بگیره تا حیوانات آسیب نبینن؛ استفاده از روش ها غیر اصولی مسلما یه اشتباه خیلی بزرگ و البته بر خلاف اخلاق هستش و باعث پرورش غلط و پرخاش گرایانه در این موجودات دوست داشتنی میشه!

dog traning


نکته دیگه ای که باید مدنظر بگیرید اینه که آموزش و تربیت سگ نیازمند زمان است پس بهتره که کمی صبور باشید و قبل از شروع به آموزش سگتون از کسانی که در این زمینه متخصص هستند مشورت بگیرید یا اگه فکر می کنید این کار در مرحله اول براتون مشکله این کار رو به متخصصان در این زمینه بسپارید تا سگی تربیت شده و بسیار دوست داشتنی داشته باشید.

چند نکته در خصوص آموزش و تربیت سگ

این آموزش ها بسیاری از شرایط و رفتار سگ ها رو تحت تاثیر قرار میده و باعث میشه تا کنترل بهتری روی شرایط محیطی داشته باشند و برخورد مناسبی رو توی اتفاقاتی که میفته انجام بدهند.چیز دیگه ای که در مورد تربیت سگ وجود داره اینه که شما باید برای سگتون نقشدوست رو داشته باشید و تعلیم سگ‌ خودتون رو به صورت مداوم با انجام بازی پیگیری کنید و اگه سرتون شلوغه و توانایی این رو ندارید که سگ رو به صورت یکنواخت آموزش بدین، یه زمانی رو برای تربیت سگ خودتون اختصاص بدید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید