سگ

تشخيص حساسيت هاي غذايي در سگ ها

Z

 

در اینجا،توضيح داده خواهد شد كه چگونه می توان فهمید که آیا سگ شما آلرژی غذایی دارد و چه کاری می توانید در مورد آنها انجام دهید.

“دلایل مشکوک به آلرژی های غذایی سگ”

هنگامی که مردم در مورد آلرژی های مربوط به غذاهای حیوان خانگی فکر می کنند ، اغلب به سمت مشکلات گوارشی می روند. با این حال ، آلرژی غذایی در سگ ها ممکن است ايجاد ناراحتي معده بكند يا نه.

شایع ترین علائم آلرژی غذایی در سگ ها در واقع به عنوان واکنشی در پوست آنها ظاهر می شود.

مشکلات پوستی و گوش در سگهایی که آلرژی دارند”

مشکلات پوستی در سگهایی که حساسیت غذایی دارند ، شایع است. در نگاه اول ، این یک نوع عجیب به نظر می رسد ، اما وقتی در مورد نحوه واکنش افراد به آلرژی های غذایی توجه می کنید ، اطمينان بیشتری پیدا می کند.

سگهایی که آلرژی غذایی دارند ممکن است در گوششان هم مشكل داشته باشند.

برخی از رایج ترین موضوعات بهداشتی مرتبط با آلرژی غذایی سگ های قانونی:

“خارش مزمن”

ضایعات پوستی ، به ویژه هنگامی که یک سگ باخارش زياد  خود را آزار مي دهد.

“عفونت های مکرر گوش”

عفونت هاي مكرر گوش ممکن است در اثر حساسیت های محیطی به محرک هایی مانند گرده و کنه های خانگی ایجاد شود ، اما این ، حداقل برای شروع ، اغلب فصلی هستند.

به همین دلیل ، مهم است که با تغییر فصول ، علائم سگ شماتغييري نكند وادامه يابد.
” چه موقع آلرژی های غذایی سگ ایجاد می شود؟”

مهم است که به یاد داشته باشید که آلرژی غذایی در هر زمان ممکن است ایجاد شود. غذایی که سگ شما سالها مصرف کرده است بدون هیچ مشکلی ، ممکن است به طور ناگهانی یک واکنش آلرژیک ایجاد كند.

تشخيص آلرژي هاي غذايي

تشخيص حساسيت هاي غذايي در سگ ساده نیست. به نظر نمی رسد یک آزمایش ساده وجود داشته باشد که فوراً بتواند به شما بگوید که سگ شما به چه چيزي حساسيت دارد.

شما باید از ابتدا با کمک دامپزشک خود شروع کنید تا به طور مطمئن بدانید که آیا مشکلات پوستی یا گوش سگ شما به دلیل آلرژی غذایی ایجاد می شود.

دامپزشک شما تاریخچه کاملی را در مورد حیوان خانگی شما ميگيرد و یک معاینه عمومی انجام می دهد.

در مرحله بعد ، آنها به احتمال زیاد آزمایشاتی را برای رد شرایط با علائم مشابه مانند  عفونت های  قارچي ، عفونت های باکتریایی ، آلودگی کک و آلرژی های محیطی انجام می دهند.

تصمیم گیری در مورد این شرایط ابتدا به این دلیل است که آلرژی های غذایی نسبتاً نادر است.

اگر دلیل بارز دیگری برای علائم سگ شما وجود نداشته باشد ، دامپزشک شما ممکن است گمان کند که آلرژی غذایی در پشت خارش پوست یا گوش در سگ شما وجود دارد.

حتی اگر دامپزشک شما دلیل “مشکلات پوستی” سگ شما را پیدا کند ، ممکن است هنوز هم گمان کنند که یک واکنش غذایی نامطلوب حداقل تا حدی مسئول است ، زیرا ، به عنوان مثال ، عفونت های قارچي می تواند در نتیجه آلرژی غذایی ایجاد شود.

هنگامی که تشخیص آلرژی غذایی احتمال معقول به نظر می رسد ، دامپزشک شما یک آزمایش غذایی را توصیه می کند.

“شروع یک آزمایش غذایی”

شروع ازمايش به این معنی است که حیوان خانگی شما برای دو ماه رژیم غذایی بدون نسخه ونبايد هیچ چیز دیگری را بخورد تا ببیند علائم برطرف می شود یا خیر.

اگر این کار را انجام دهند ، برخی از دامپزشکان پیشنهاد می کنند که به رژیم غذایی قدیمی سگ برگردند تا علائم را برگردانند تا اطمینان حاصل شود که سگ به یک یا چند ماده در رژیم غذایی “منظم” آنها حساسیت دارد.
ارزیابی یک آزمایش مواد غذایی: حساسيت های غذایی در مقابل عدم تحمل مواد غذایی

دیدن نتایج حاصل از آزمایش مواد غذایی تضمینی نیست که حیوان خانگی شما حساسیت غذایی داشته باشد. در بعضی موارد ، ممکن است فهمید که سگ شما تحمل غذایی ندارد.

حساسیت غذایی

آلرژی های غذایی هنگامی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن به طور نامناسب به چیزی (معمولاً پروتئین) که در رژیم غذایی وجود دارد پاسخ دهد.

سیستم ایمنی بدن به جای درمان این ماده کاملاً بی شرمانه همانطور که باید ، آن را به عنوان یک تهدید – یک مهاجم انواع – درمان می کند.

عدم تحمل غذا

عدم تحمل غذایی با حساسیت متفاوت است زیرا علایم ناشی از واکنش ایمنی بدن نیستند.

در سگ ها ، عدم تحمل مواد غذایی به طور معمول باعث مشکلات شکمی می شوند. ممکن است استفراغ کنند یا اسهال داشته باشند یا اشتهای ضعیفی داشته باشند.

درمان آلرژی های غذایی در سگ ها

تنها روش مؤثر برای درمان آلرژی غذایی در سگها تغییر رژیم غذایی آنها است.

در حالی که غذاهای بدون غلات غالباً از نظر حساسیت غذایی مورد توجه قرار می گیرند ، علم به ما می گوید که منابع پروتئینی احتمالاً مقصر این امر هستند. براساس مطالعه ای که در سال 2016 منتشر شده است ، سه دلیل عمده آلرژی غذایی در سگ ها گوشت گاو ، لبنیات و مرغ است.

رژیم های غذایی برای آلرژی های غذایی سگ

در اینجا چند روش مختلف برای درمان آلرژی غذایی در سگ ها ارائه شده است.

“پروتئین های جدید”

این روش شامل تغذیه پروتئین هایی است که احتمالاً هرگز سگ شما در معرض آن قرار نگرفته است تا از واکنش آلرژیک خودداری کند. به جای منابع پروتئین متداول از خرگوش و سایر مواد جدید استفاده می شود. اين غذاها باید کاملاً عاری از محرک سگ شما باشند.

“پروتئین های هیدرولیز شده”

به جای تغییر پروتئین ها ، رژیم هايي با پروتئين ها ي هيدروليز شده را تجويز می کنند تا سیستم ایمنی بدن دیگر آنها را به عنوان یک تهدید تشخیص ندهد.

درمان مشکلات خارش پوستی و گوش ناشی از آلرژی های غذایی”

تنها راه درمان حساسیت غذایی حذف مواد غذایی متخلخل از رژیم غذایی سگ است ، اما گزینه هایی برای درمان موقت علائم ناشی از آلرژی غذایی وجود دارد.

بعضی اوقات داروهای خوراکی و موضعی برای کم کردن خارش توصیه می شود. مشکلات ثانویه مانند عفونت های پوستی یا گوش نیز باید برطرف شود.

اگر نگران علائمی از سگ خود هستید یا به سادگی نمی دانید که آیا غذایی که پیشنهاد می کنید بهترین انتخاب برای حیوان خانگی شماست يا خير، با دامپزشک خود صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید