سگ

بهترين غذا براي سگ هايي كه معده حساس دارند چيست؟

آیا سگ شما گاهی اوقات از خوردن وعده های غذایی خودداری می کند یا بعضا استفراغ می کند و بدون هیچ دلیل مشخصي اسهال دارد؟ آیا همه اين علايم حين درمان برطرف ميشود و پس از آن دوباره برمي گردد؟ اگر چنین باشد ، سگ شما احتمالاً معده حساسی دارد.

البته “معده حساس” یک تشخیص موثق نیست. من فکر می کنم که بیشتر این سگ ها در واقع یک بیماری تشخیص داده نشده (مانند بیماری التهابی روده) یا عدم تحمل غذایی / آلرژی دارند که عملکرد طبیعی دستگاه گوارش را مختل می کند. با این وجود، شرایطی مانند اینها،براي تشخيص به روشهای پیچیده اي نیاز دارند. بسیاری از صاحبان سگ ها،وقتي بتوانند غذايي پيداكنند كه باعث كاهش شدت علايم شود ،از انجام آزمايشات و روش هاي تشخيص قطعي صرف نظر ميكنند.

اولین قدم باید همیشه این باشد که یک دامپزشک تاریخچه سلامتی ، معاینه جسمی و بررسي مدفوع  سگ  انجام دهد. این روشها ارزان هستند ولي بايد تداوم داشته باشد و نبايد از این واقعیت غافل نشوید که سگ شما از وضعیتی رنج می برد که نیاز به “درمان غیر رژیمی” دارد.

بهترین غذابرای سگ هايي كه مشکل هضم دارند، چیست؟

هنگامی که دامپزشک شما گفته است که سگ شما به جز علائم GI متناوب ، سالم است ، قدم بعدی این است که تعیین کنید آیا تغییر در رژیم غذایی اثر مطلوب را خواهد داشت یا خیر. غذای مناسب برای مواردی از این دست ، یک رژیم “هیدرولیز و هیپوآلرژنیک”است. چندین تولید کننده این نوع مواد غذایی را تولید می کنند ، اما همه تقريبا مشابه هستند:

-آنها بسیار قابل هضم هستند.
-منبع اصلی پروتئین به قطعات خرد شده تقسیم شده است تا از ورود سیستم ایمنی سگ ،به عنوان آلرژن های احتمالی، جلوگیری شود.
-مواد تشکیل دهنده ای که مسئول بیشتر واکنش های غذایی نامطلوب هستند را شامل نمی شوند.
-آنها حاوی مکمل هایی هستند که یک دستگاه گوارش سالم را تقويت می کنند.
-آنها فقط با نسخه تحويل داده ميشوند.
یک یا دو ماه یکی از این غذاها و چیزی دیگر جز آب را تغذیه نکنید. اگر تمام مشکلات GI مربوط به سگ شما ناپدید شود ، می توانید با اطمینان بگویید که چیزی در مورد رژیم قبلی سگ شما مقصر این علائم بود.

اکنون شما حق انتخاب دارید. می توانید غذای دیگری را پیدا کنید که سیستم GI سگ شما تحمل کند یا به تغذیه رژیم هیدرولیز ادامه دهد. بسیاری از صاحبان سگ ها به دلیل هزینه (رژیم های غذایی هیدرولیز گران قیمت هستند) راه اول را انتخاب ميكنند،اما وقتی هیچ غذاي ديگري علائم سگ را کنترل نکند ، تغذیه با رژيم هیدرولیز در طولاني مدت یک گزینه معقول است.

اگر می خواهید غذای سگ خود را با چیزی متفاوت مغذي  کنید ، توصیه می کنم یک رژیم جدید پروتئین (به عنوان مثال ، گوشت اردک و سیب زمینی یانخود فرنگی) یا یک رژیم غذایی بسیار هضم شده استفاده کنید. برخی از اين غذاها فقط از طریق دامپزشکان در دسترس هستند و از کیفیت بهتري نسبت به غذاهای بدون نسخه برخوردارهستند. ابتدا یک غذای بدون نسخه را امتحان کنید و در صورت کارکردن ، به دنبال کالای بدون نسخه دیگری بروید . اگر در هر زمان علائم بالینی سگ شما برگشت، به آخرین غذایی که با ان مشكلي نداشته ، برگردید. فقط قبل از امتحان کردن چیزهای دیگر ، انها را مغذي کنید.

اگر علائم سگ شما بیش از حد خفیف و متناوب است یا اگر تغییر رژیم غذایی کمکی نمی کند ، حتما با دامپزشک خود صحبت کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید