سگ

چگونه یک سگ را انتخاب کنیم و چه مواردی را باید پیش از گرفتن آن بدانیم؟

9k=

آیا وقتی که کودک بودید یا حتی همین الان به این فکر افتاده اید که چه خوب میشد اگر من هم یک سگ می‌گرفتم؟ یا تا به حال وقتی که با سگ دوستتان بازی می‌کردید، دوست داشتید که آن را برای همیشه پیش خود نگهدارید؟ داشتن یک سگ تجربه‌ی بسیار شگفت‌انگیزی است. یک عشق بی‌قید و شرط و کاملا دوطرفه!

در ادامه نکاتی که باید برای انتخاب یک سگ جهت سرپرستی و اقداماتی که برای آماده‌کردن محیط نیاز است را توضیح خواهیم داد.

چگونه یک سگ انتخاب کنیم؟

۱. سگ‌ها وقت و انرژی زیادی می‌خواهند که این یعنی قرار است با آنها خیلی به ما خوش‌بگذرد! اما اگر به تنهایی زندگی می‌کنید و دائم کار و مشغله دارید، سگ‌ها گزینه‌ی مناسبی برای شما نیستند. میتوانید به حیوانات خانگی دیگر مثل گربه‌ها فکر کنید.

۲. اگر معمولا خانه نیستید و حتما هم یک سگ می‌خواهید، پس احتمالا باید از کسی کمک بگیرید و نژادی را انتخاب کنید که نیاز چندانی به پیاده‌روی روزانه ندارد. بولداگ انگلیسی، چاو چاو، باست هوند، بوستون تریر، شیتزو، بول ماستیف، کاوالیر کینگ چارلز اسپنیل، پاگ، پینچر مینیاتوری، پیکینیز، شی‌واوا و گری‌هوند نژاد‌هایی هستند که کمترین میزان فعالیت روزانه را نیاز دارند.

۳. هر سگی که میگیرید نه تنها باید برای سبک زندگی شما، بلکه سایر اطرافیانتان هم مناسب باشد. اگر در یک آپارتمان پرواحد زندگی می‌کنید، سگ‌های نژاد بزرگ انتخاب خوبی نخواهد بود‌. شما که نمیخواهید سگتان دچار بیماری جسمی یا افسردگی شود یا حتی همه چیز را خرد و خراب کند! سگ‌های بزرگ واقعا فقط مناسب فضاهای بزرگ و حیاط‌دار هستند.

۴. توجه کنید که چه نژادی به آب و هوای منطقه‌ی شما، مخصوصا اگر حیاط دارید و میخواهید سگ را آنجا نگهدارید، می‌خورد.

۵. توله‌ها خیلی کار میبرند تا در خانه آموزش ببینند. اگر شما (الف) نمی‌خواهید همه چیز گاز گاز شود، (ب) نمی‌خواهید وقت و پول برای آموزش یک توله صرف کنید؛ پس حتما یک سگ بالغ و آموزش‌دیده را به سرپرستی بگیرید.

۶. صرف نظر از نژادی که انتخاب کردید، سعی کنید که با او خوش بگذرانید. چه دوستی بهتر از یک سگ! چه بومی یا چه اصیل، همه‌ی آنها مهربان و وفادار هستند.

This pom puppy looks like a baby wookie. : aww
بر روی کلینیک دامپزشکی آراز کلیک کنید تا بدانید آیا بعد از به سرپرستی گرفتن سگ باید اسمش را تغییر دهیم یا خیر.

نکاتی که باید قبل از گرفتن یک سگ در نظر بگیرید

۱. مطمئن شوید که تعداد زیادی اسباب بازی جویدنی برای توله سگتان خریده‌اید و تمامی وسائل گران‌قیمت مثل کفش‌ها و لباس‌ها یا مواد خطرآفرین مثل مواد شیمیایی و داروها را دور از دسترس او قرار داده‌اید. توله‌ها عاشق جستجو و کشف چیز‌های جدید هستند، بنابراین حتما توجه کنید که در محیط زندگی او و فضاهایی که احتمالا به آنها دسترسی دارد، هیچ شئ خطرناکی وجود ندارد.

۲. حیوان‌تان را در اولین فرصت برای ویزیت، واکسیناسیون و عقیم‌سازی به دامپزشکی ببرید. ویزیت‌های دوره‌ای را هم فراموش نکنید. سگتان حتما بابت زندگی بهتر (و البته طولانی‌تر) از شما تشکر خواهد کرد!

۳. یک گردنی و قلاده برای سگ بگیرید. قلاده‌های خیلی کوتاه یا خیلی بلند ممکن است در حین پیاده‌روی روزانه، منجر به آسیب شده و یا سگ فرار کند.

۴. بیمه‌ی حیوانات خانگی هم مثل انسان‌ها یک واجب اساسی است. اخیرا شرکت‌های بیمه‌ای اقدام به این کار کرده‌اند. میتوانید در این خصوص از دامپزشکتان مشاوره بگیرید.

ترجمه شده است از: How to Choose a Dog & What to Know Before Getting One

تصویر از: westislandblog

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

دیدگاهتان را بنویسید