گربه

کافه گربه ها در تهران – موزه گربه ایرانی

3ImzJIDzjwcAAAAAElFTkSuQmCC

اگر شما هم عاشق گربه ها، غذا و یک فضای دنج و زیبا هستید، موزه گربه ایرانی آنجاییست که باید حتما سری به آن بزنید. در این کافه تعداد زیادی گربه از نژادهای پرشین و DSH زندگی میکنند. از ظروف سرو غذا گرفته تا تزئینات و تابلوها همگی با محوریت گربه ها هستند.  

موزه گربه ایرانی توسط خانواده ی آقای بابک اکبری و دوستانشان اداره میشود. عمارتی که در مرکز شهر تهران واقع شده و حداقل 6 دهه از عمر آن میگذرد. سبک معماری، حیاط دنج و حوض آبی وسطش و همچنین فرش های زیبا و دکوراسیون داخلی عمارت ما را به خاطرات خانه های قدیمی ایرانی و حال و هوای آنها میبرد. دیوارهای داخل عمارت با نگاره هایی از اشعار عبیدزاکانی درباره ی گربه، تصاویری از گربه ها و مجموعه ی تمبرهای گربه تزئین شده اند. گربه ها میتوانند خرامان خرامان در کنار ما راه بروند، روی صندلی ها چرت بزنند و آزادانه زندگی کنند. طعم خوش غذاهای کافه، همنشینی با گربه ها و علاقمندان به حیوانات و همچنین برخورد مودبانه ی گردانندگان کافه خاطره ای را رقم میزند که هرگز فراموش نخواهید کرد.

نقد و بررسی، منو و آدرس کافه موزه گربه ایرانی | فودیسم

اگر صاحب گربه نیستید ولی دوست دارید گربه هایی تمیز و آرامی را نوازش کنید یا در آغوش بگیرید، موزه گربه ایرانی محل بسیار مناسبی است. تمامی گربه ها واکسیناسیون شده و تحت نظر دامپزشک اند. از این رو هیچ خطری برای سلامت مهمانان کافه ایجاد نمیکنند. گربه ها اجازه ی ورود به آشپزخانه را ندارند و محیط کل کافه کاملا بهداشتی است. همه ی مراجعین کافه میبایست در ابتدای ورود به عمارت، پاپوش های پلاستیکی را روی کفش هایشان بکشند و در کل مدت آنها را درنیاورند. این کار برای رعایت بهداشت محیط و گربه ها اهمیت بسزایی دارد. قوانین دیگری که در این کافه باید رعایت کرد شامل موارد زیر میشود:

– درصورت عدم تمایل گربه ‌ها آنها را بغل و نوازش نکنید؛

ـ رفتار کودکان با گربه ‌ها را نظارت کنید؛

ـ مزاحم خواب گربه ‌ها نشوید؛

ـ از غذای خودتان به گربه ‌ها ندهید، زیرا آنها غذای مخصوص دارند؛

ـ هنگامی که گربه ‌ها غذا می ‌خورند، بیش ‌از حد به آنها نزدیک نشوید؛

ـ از سروصدای بلند بپرهیزید، زیرا آنها را میترساند؛

ـ بدون فلش عکس بگیرید.

کافه موزه گربه ایرانی ، کافه ای با حس و حال گربه های ایرانی | سیری در ایران

در منوی این کافه هیچ غذایی که از گوشت حیوانات تهیه شده، وجود ندارد اما با توجه به بازخوردها، طعم بسیار خوبی دارند. حداکثر زمان سرو غذا 15 دقیقه است. میتوانید هم در داخل عمارت و هم در حیاط و ایوان بیرونی آن بنشینید. این کافه اینترنت رایگان هم در اختیار مهمانش قرار میدهد. با توجه به بازخوردها، رضایت مشتریان بسیار خوب و منوی کافه هم مقرون به صرفه بوده است. آدرس کافه موزه گربه ایرانی تهران، خیابان وصال شیرازی، بن بست مریم و شماره تلفن آن 02188965459 است. ساعت کار کافه 10 صبح تا 10 شب است. منوی موزه گربه ایرانی و نظرات کاربران را میتوانید با کلیک بر روی آراز مطالعه کنید. امیدواریم که لحظات خوشی را در آنجا سپری کنید.  

تصویر از: seeiran و Foodism

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

دیدگاهتان را بنویسید