سگ

بهترین نژاد‌های سگ برای افراد برون‌گرا

2Q==

اگر دوست دارید جای اینکه بشینید، همیشه در تکاپو باشید؛ پس احتمالا به دنبال یک سگ برون‌گرا هستید که با شخصیت برون‌گرای شما مطابقت داشته باشد. نژاد‌های بسیاری از سگ‌ها وجود دارند که با خوشحالی برای ماجراجویی‌هایی که با هم داشتید، دم تکان می‌دهند.
برای انتخاب یک سگ جهت نگهداری در خانه فاکتور‌های متعددی وجود دارند که باید به آنها توجه نمود. مواردی مثل میزان فعالیت آنها در منزل، نیاز به تحرک، اندازه، پوشش (که چقدر آرایش نیاز دارند)، آموزش پذیری یا تناسب برای یک ورزش خاص و سازگاری با کودکان و سایر حیوانات خانگی از مهمترین نکاتی هستید که در انتخاب یک سگ خانگی‌ باید در نظر بگیریم. اما یکی از مهمترین فاکتورهایی که گاهی به آن توجه زیادی نمیشود، اجتماعی بودن و برون‌گرا یا درون‌گرا بودن سگ است. بعضی از صاخبان دائما با افراد مختلف در ارتباط‌اند و به این ترتیب سگشان هم باید با سگ‌ها و انسان‌های مختلف در تماس باشد. اگر روحیه‌ی مناسب و درون‌گرایی نداشته باشد، این ملاقات‌ها برای او آزاردهنده و خسته‌کننده خواهد بود. علاوه براین، اگر شخصیت درون‌گرایی دارید و تمایل چندانی به ارتباط با افراد مختلف در شما دیده نمی‌شود، سرپرستی از یک سگ برونگرا باعث افسردگی و اختلالات رفتاری در او می‌شود.

bassett hound picture id157567455
اگر درون گرا هستید، باید سگی متناسب روحیات خود انتخاب کنید. برای دانستن نژادهای مناسب برای افراد درون گرا بر روی آراز کلیک کنید.

در ادامه ۶ نژادی که با روحیات برون‌گرا تناسب دارند را بررسی خواهیم کرد. اما توجه داشته باشید که هر سگی منحصر به فرد است.

لابرادور رتریور
این نژاد که اندازه‌ای متوسط تا بزرگ دارد و به خوبی می‌تواند احساساتش را ابراز کند، محبوب‌ترین نژاد در میان امریکایی‌ها است. بیشتر آنها تمایل به فعال‌بودن دارند و بسیار مهربان‌ و دوست‌داشتنی اند. لابرادور رتریور‌ها همراهان خیلی خوبی برای افرادی هستند که دائما به مهمانی و گشت و گذار می‌روند. این نژاد سرشار از محبت، خون گرمی و پرانرژی است. پوشش قهوه‌ای، زرد یا مشکی آنها نیاز به مراقبت خیلی زیادی ندارد. این نژاد رابطه‌ی خوبی با اعضای خانواده، بچه‌ها و حیوانات دیگر برقرار می‌کند.

smiling labrador dog picture id654812442
سگ نژاد لابرادور رتریور

گلدن رتریور
این نژاد با موهای زیبا و دم پشمالویی که دارد، سمبل فداکاری، هوش زیاد و برون‌گرایی است. گلدن رتریورها نژاد بسیار خوبی برای خانواده هستند‌. آنها عاشق بازی کردن با انسان‌ها و سگ‌های دیگرند و همین باعث شده که به اندازه‌ی لابرادور‌ها محبوب باشند. گلدن‌ها به راحتی احساساتشان را به افراد آشنا و حتی غریبه‌ها بروز می‌دهند و با ملایمت و مهربانی رفتار می‌کنند‌. آموزش‌پذیری این نژاد بسیار بالا است و به همین علت، اکثر سگ‌های خدماتی و همراهان افراد واجد معلولیت، از  این نژاد انتخاب می‌شوند.

golden retriever lying on back picture id831210072 1
سگ نژاد گلدن رتریور

باکسر
این نژاد با اندازه‌ی متوسط تا بزرگ، به پوزه‌ی سیاه و چروکیده و صبوری معروف است. غریزه‌ی حمایتی و وفاداری باکسرها، آنها را به عنوان سگ نگهبان خانواده مطرح می‌کند‌. با این حال اگر در بین انسان‌ها و سایر حیوانات بزرگ شوند، نژاد بسیار اجتماعی و مهربانی هم هستند. این سگ‌های پرانرژی و بازی‌گوش را باید هر روز به گردش برد تا تحرک کافی داشته باشند. خز حنایی رنگ باکسر‌ها، نیاز چندانی به برس کشیدن و تمیز کردن ندارد‌.

german boxer dog playing outdoors with a ball picture id598818880 1
سگ نژاد باکسر

فرنچ بولداگ (بولداگ فرانسوی)
سگ‌هایی کوچک و پرزور، با گوش‌های شبیه خفاش و هیکل عضلانی که یکی از بهترین‌ نژاد‌ها هستند. فرنچ بولداگ‌ها نیاز چندانی به تحرک ندارند، اما با این حال خیلی هم علاقه‌مند به بیرون رفتن و بازی کردن‌ هستند. بولداگ فرانسوی که نمونه‌ی کوچک‌شده‌ی بولداگ اصلی است، مهربان و پر جنب و جوش و عاشق جلب توجه است. پوزه‌ی و خز کوتاهش نیاز چندانی به مراقبت ندارند، اما همیشه چروک‌های صورتش را خشک و تمیز کنید‌. فرنچ بولداگ همیشه هشدار و خیلی کم صداست که به همین علت سگ مناسبی برای آپارتمان محسوب می‌شود. فرنچی‌ها بسیار اجتماعی اند و با هر موجب زنده‌ای دوست می‌شوند. این نژاد به رنگ‌های سفید، مشکی، قرمز و مخلوطی از آنها وجود دارد که هم برای زندگی تک نفره و هم خانواده مناسب است.

close up of a cute french bulldog picture id916455520 1
سگ نژاد فرنچ بولداگ

کِرن تریر
این نژاد در اسکاتلند پرورش داده می‌شد تا مزارع را از شر جانوران مزاحم خلاص کنند. اما بخاطر ظاهر کوچک و پشمالو، چشمان گیرا و البته عشق و علاقه‌اش به انسان‌ها، طرفداران زیادی پیدا کرد و به سرعت در همه‌ جای دنیا به سرپرستی گرفته شد. البته همه‌ی تریر‌ها برون‌گرا، فعال و پرانرژی اند اما چون کرن تریر‌ها در جنب و جوش افراط نمی‌کنند، گزینه‌ی بسیار خوبی هستند. قد آنها حداکثر ۲۵ سانتی‌متر است و پوششی دولایه (یکی به نرمی ابریشم و دیگری ضمخت‌تر) دارند‌. کی‌رن تریر دوست دارد بعد از پیاده‌روی یا بازی‌کردن، مدتی را در آرامش بخوابد که به همین دلیل این نژاد به افراد پرمشغله هم توصیه می‌شود. همه‌ی ما این نژاد را به اسم توتو در داستان جادوگر شهر اُز همراه با دوروتی می‌شناسیم.

four month old puppy cairn terrier picture id636231912 2
سگ نژاد کرن تریر

کورگی
هم کاردیگان ولش کورگی (با دم بلند) و هم پمبروک ولش کورگی (مورد علاقه‌ی ملکه الیزابت)، پا کوتاه با گوش‌های بزرگ اند که در گذشته به گله‌داران کمک می‌کردند. سگ‌های این نژاد بخاطر اینکه خوش بنیه و گوش به زنگ‌اند، به عنوان سگ‌ نگهبان هم نگهداری می‌شوند. کورگی‌ها در عین حال، خیلی مهربان و دوست‌داشتنی هم هستند. آنها از بازی‌های جسمی و ذهنی و مسابقه‌دادن لذت می‌برند. علاوه بر این، عاشق همراهی کردن و محبت به بقیه اند.

pembroke welsh corgi picture id471884456 2
سگ نژاد کورگی

ترجمه شده است از: best dog breeds for extroverts
تصویر از: petmd
تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید