سگ

بهترین نژادهای سگ برای افراد درون‌گرا

9k=

برخی از نژاد‌های سگ دوست دارند همیشه در جنب و جوش و ارتباط با سایرین باشند. بعضی دیگر از نژادها ترجیح می‌دهند که در خانه‌ای آرام و به دور از شلوغی بمانند. آنها چندان تمایلی به معاشرت با دیگران ندارند و به همین علت می‌توانند مناسبی صاحبانی با روحیه‌ی درون‌گرا باشند. با ما همراه شوید تا بهترین نژاد مناسب روحیات یک فرد درون‌گرا را پیدا کنید و بتوانید با اون تا بیش از یک دهه بهترین دوست‌های هم بمانید.

pembroke welsh corgi picture id471884456 2
آیا میدانید چه سگی مناسب روحیه ی یک فرد برون گراست؟ بهترین نژادهای مناسب برای افراد برون گرا را در با کلیک بر روی آراز بخوانید.

نیوفاندلند (Newfoundland)
نژاد نیوفاندلند انتخاب بسیار عالی برای یک فرد درون‌گرا است اما فقط و فقط درصورتی‌که فضای کافی برای یک سگ بزرگ داشته باشید. نژاد دوست‌داشتنی و بزرگ نیوفوندلند شخصیتی آرام و متین دارد. آنها صبور و مطیع‌اند و وزنشان تا ۷۰ کیلوگرم هم می‌رسد. این سگ‌ها نیاز مداوم به شانه کشیدن دارند. صاحبان این نژاد همیشه باید حوله‌ای برای پاک کردن بزاق اضافه‌ی آنها داشته باشند و مرتبا با او ورزش و بازی کنند. شاید برایتان جالب باشد که سگ پیترپن از نژاد نیوفاندلند است.

چاو چاو (Chow chow)
سگی با زبان آبی-مشکی که عمیقا با افراد خاصی پیوند عاطفی برقرار می‌کند. سگ‌های نژاد چاوچاو درشت و عضلانی اند که پوششی نرم یا خشن دارند که آنها را از نظر ظاهر و وقار به شیر تشبیه می‌کنند. آنها بسیار وفادار، ساکت و بی سر و صدا هستند. سگ‌های چاو چاو نسبت به افراد بیگانه بی‌تفاوت‌اند ولی مثل نژاد نیوفانلند می‌توانند محافظان خوبی هم باشند.

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier king Charles spaniel)
این نژاد عروسکی با چشمان قهوه‌ای و گرد و چهره‌‌ی معصومی که دارد؛ دل هر کسی را می‌برد. بیشتر اسپانیل‌ها فقط وابسته به یک نفر هستند تا جایی که هر فداکاری را برای او می‌کنند. کاوالیر‌ها شیرین، مهربان، آرام و دوست‌داشتنی اند که مناسب یک فرد ساکت و درون‌گرا اند. این نژاد عاشق بازی‌کردن است اما در عین حال از ماندن در خانه و استراحت کردن لذت می‌برد. به همین علت مناسب افرادی است که برنامه‌ی زندگی منظمی ندارند و سگی را می‌پسندند که به راحتی با سبک زندگی آنها جور شود.

گری‌هوند (Grey hound)
این نژاد مثل سایر اعضای خانواده‌ی هوند، شخصیتی تودار دارد. آنها دوست دارند هر زمان که شما علاقه به تفریح دارید، با شما بازی‌ کنند و هر زمان که بی‌حوصله‌اید، ریلکس کنند. سگ‌های نژاد گری‌هوند اندامی موزون و کشیده و روحیاتی حساس و تاثیرپذیر دارند. آنها به راحتی با دیگر سگ‌ها کنار می‌آیند. نژاد گری‌هوند عاشق آزادی برای دویدن در بیرون از منزل و درعین حال سگی آرام و متین در خانه است. این نژاد نه فقط به تحرک منظم نیاز دارد، بلکه باید یا باید یک حیاط محصور داشته باشد و یا هر روز او را به پارک ببرید.

شیبا‌ اینو (Shiba Inu)
شیبااینو نژادی کوچک، هوشیار، سازگار و محبوب‌ترین سگ در میان ژاپنی‌های اصیل است. این نژاد کمی روحیات شبیه گربه دارد اما همیشه مثل آنها دنبال نوازش و توجه نیستند! شیبا اینو شیرین، کنجکاو و اندکی دمدمی مزاج است. با وجود خز کوتاهی که دارد، آنها را دائما باید شانه کرد. چشمان بزاق، مطمئن و باهوشی که دارند، این نوید را می‌دهد که همراه وفاداری برای شما است تا روزتان را چه پیاده‌روی در برف باشد یا چه یک بعد از ظهر آرام در خانه، با او به اشتراک بگذارید.

باسنجی (Basenji)
نژاد باسنجی روحیه‌ای گربه‌مانند تا یک سگ باشد. آنها یک ویژگی‌ بسیار خوب برای محیط شهری دارند. سگ‌های بسنجی واق نمی‌زنند. آنها درعوض یک صدای مخصوص با زیر و بم زیاد دارند که در اصطلاح یودلینگ نامیده‌ می‌شود (yodeling صدایی با زیر و بم زیاد مثل صدای تارزان است). اندازه‌ی متوسط و پوشش کوتاه، چشمان هوشیار و صورت چروک‌خورده از ویژگی‌های این نژاد است. آنها چندان تلاشی برای رضایت انسان‌ها نمی‌کنند و بیشتر نژادی بدوی هستند. به همین خاطر کسانیکه باسنجی‌ها را انتخاب می‌کنند باید با روحیات آنها آشنایی داشته باشند‌. سگ‌های نژاد بسنجی نسبتا ساکت و تمیز اند ولی از آن دسته حیواناتی نیستند که همیشه جلوی چشم شما و عاشق لم دادن در بغلتان باشند!

باست هوند (Basset hound)
نژاد باست‌هوند پاهای کوتاه، گوش‌های بسیار بلند و افتاده و نگاهی پرمعنا که غم عجیبی در آن نهفته است، دارد. این سگ‌ها آرام و بی‌خیال و به معنای واقعی تنبل اند. نژاد بست‌هوند بسیار زیبا، شیرین و وافاردار شناخته می‌شود.

پاگ (Pug)
این کوچولوهای خُرخُرو سگ‌های بسیار عالی برای محیط شهری یا روستایی اند‌. نژادی کوچک با پوزه‌ی بسیار کوتاه، دم ویرگولی و قلبی سرشار از محبت اند. این نژاد استعداد بالایی نسبت به اضافه وزن دارد. از این رو مراقب تحرک و رژیم غذایی آنها باشید‌. پاگ‌ها آرام، دوست‌دار کودکان، بزرگسالان و دیگر حیوانات اند. با آنکه خز کوتاهی دارند اما ریزش مو هم دارند‌. چین و چروک‌های صورتشان را مرتب تمیز کنید‌. برای مشاهده اینفوگرافی نژاد پاگ، بر روی کلینیک دامپزشکی آراز کلیک کنید.

ترجمه شده‌است از: Best dog breeds for introverts
تصویر از: petmd
تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید