گربه

چرا بعضي گربه ها به كت نيپ واكنش نشان نمي دهند؟

2Q==

چرا بعضي گربه ها به كت نيپ واكنش نشان نمي دهند؟
صاحبان باتجربه گربه ها مدت هاست که قدرت كت نيپ را می شناسند.
اشكال بسیار زیادی از كت نيپ در دسترس است ، از اسباب بازی های گربه پر از كت نيپ ، كت نيپ هاي گياهي زنده ،كت نيپ خشک ، روغن كت نيپ و حتی اسپری كت نيپ.

كت نيپ خشك از خشک کردن گیاه Nepeta cataria ساخته می شود. هنگام خشک شدن ، رایحه این گیاه غلظت بیشتری دارد و باعث می شود گربه ها بسیار مشتاقانه به آن پاسخ دهند. هنگامی که روی هر شیئی پاشیده می شود ، كت نيپ اثر خاصي را در بسیاری از گربه ها ایجاد می کند.

اثر” كت نيپ” چیست؟
به طور معمول ، اثر كت نيپ شامل چندین رفتار مختلف است:

-گربه ها همه جا می غلتند و خود را به كت نيپ یا جسم آغشته به گربه می مالند.
-گربه ها كت نيپ را بسیار شدید بو می کنند.
-گربه ها كت نيپ خشک را جویده و یا سطح محلول پاشی یا روغن كت نيپ را لیس می زنند. گاهی اوقات هنگام لیسیدن یا جویدن نیز سر خود را تکان می دهند.
-گربه ها همچنین چانه ها و گونه های خود را در تمام سطح محل استفاده از كت نيپ مي مالند.
بر اساس رفتارها و زبان بدن گربه ها ، فرض بر این است که گربه ها از احساسی که كت نيپ ایجاد می کند لذت می برند. همچنین مستند شده است که قرار گرفتن در معرض كت نيپ باعث افزایش بازی كردن و سطح فعالیت و بهبود رفاه گربه ها در پناهگاه ها می شود. Catnip شکل دیگری از غنی سازی رایحه را در اختیار آنها قرار می دهد.

صاحبان گربه با استفاده از كت نيپ ،گربه را تشویق می کنند تا خود را به بازی با اسباب بازی ها و خراشيدن اسكرچر سرگرم و شاد كند.
با این حال ، صاحبان باید با گربه هایی که بیش از حد هیجان زده می شوند از كت نيپ استفاده کنند. گاهی اوقات ممکن است رفتار بازی گربه افزایش یابد ، و آنها ممکن است سخت تر از حالت معمول گاز بگیرند یا خراشیده شوند.
آیا همه گربه ها به كت نيپ واکنش نشان می دهند؟
متاسفانه نه. در ادبیات علمی ذکر شده است که حدود 50-70 درصد گربه ها پاسخ مثبت به كت نيپ را نشان می دهند.

چرا؟ به نظر می رسد به ژنتیک مرتبط باشد. اگر گربه با ژن هایی که باعث پاسخ به كت نيپ می شوند متولد نشده باشد ، در این صورت او واکنش فوری به كت نيپ نشان نخواهد داد.

این گربه ها ممکن است این تجربه را از دست بدهند ، اما این بدان معنی نیست که کیفیت زندگی آنها پایین است.

چه کارهایی می تواند برای گربه هايي كه به كت نيپ پاسخ نمي دهند انجام شود؟
اگر گربه شما به كت نيپ پاسخ نمی دهد ناامید نشوید. اگر واقعاً می خواهید گربه شما اثر كت نيپ را تجربه کند ، گزینه های مختلفی برای گربه وجود دارد. صاحبان گربه ها می توانند گیاه دیگری به نام سیلورسین یا درختچه ای به نام حنجره تاتاریان را امتحان کنند.

در یک مطالعه توسط Bol و همکاران ، از سال 2017 ، محققان دریافتند که از هر سه گربه یکی از آنها به كت نيپ جواب نمی دهد. از میان گربه هایی که به كت نيپ جواب ندادند ، 75 درصد آنها به انگور نقره واکنش نشان دادند. همچنین از هر سه نفر پاسخ دهنده كت نيپ، یکی از آنها یک پاسخ به گل میناکاری تاتاریا نشان داد.

بسیاری از محصولات جایگزین كت نيپ مانند اسباب بازی چوبی Cat Twig Silvervine در دسترس است. برای یک خانواده گربه ای مخلوط که در آن یک گربه پاسخگو است و گربه دیگر نه ، محصولی وجود دارد که هم شامل كت نيپ است و هم انگور نقره مانند اسباب بازی های گربه Petlinks HyperNip Silvervine & Catnip Blend و Petlinks HyperNip Hoppers.

گیاهان دیگری که می توانید با گربه های خود امتحان کنید گل محمدی و نعناع فلفلی است. مشخص شده است که هر دو تأثیر تحریک کنندگی بر گربه ها و گونه های دیگر دارند.

ترجمه شده است از: PetMD
تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

دیدگاهتان را بنویسید