گربه

چرا گربه ها لیزر را تعقیب می کنند؟

2Q==

بازی با لیزر به نظر می رسد یک بازی است ، اما بیشتر غریزی است.
همه والدین گربه با جدال ابدی گربه و نشانگر لیزر آشنا هستند. برای چیزی بسیار کوچک و بدون عطر ، آن نقطه قرمز کوچک مطمئناً می تواند گربه ها را مشغول کند – علی رغم (یا شاید به دلیل) این واقعیت که آنها واقعاً هرگز قادر به گرفتن آن نیستند. با این وجود جالب توجه است ، در مورد اینکه آیا نشانگرهای لیزر یک اسباب بازی عالی برای دوستان گربه سان ما هستند ، بحث شده است.
پس چرا گربه ها لیزر را تعقیب می کنند ، و آیا زمان آن رسیده است که لیزر را به نفع نوع دیگری از اسباب بازی خاموش کنید؟
جذابیت لیزر

لیزر به دلیل آنچه که نشان می دهد ذاتاً برای گربه تحریک کننده است: طعمه ای که سریع حرکت می کند. فقط به این دلیل که گربه شما مجبور نیست برای تهیه غذای خود سخت کار کند (مگر اینکه تمام تلاشی را که برای میو میو انجام می دهد تا تمام ظرف خود را پر کنید) ، به این معنی نیست که برای کار سخت گیر نیست.

همانطور که نقطه لیزر در اطراف اتاق پرتاب می شود ، گربه شما آن را به عنوان یک حیوان کوچک که می خواهد بدود و پنهان شود تفسیر می کند. به همین ترتیب ، برخی رفتارهای ذاتی گربه سانان بوجود می آیند ، به ویژه تمایل ذاتی برای شکار ، تپیدن و کشتن طعمه مورد نظر. این واقعیت که صرفاً یک فرافکنی است خیلی مهم نیست زیرا گربه شما از طریق خلبان اتوماتیک کار می کند نه از طریق عقل.
گربه ها چگونه لیزرها را مشاهده می کنند؟
وقتی گربه شما لیزر را تعقیب می کند عامل دیگری نیز در اینجا وجود دارد و این واقعیت است که به نظر جذاب می رسد. برای درک علت ، کمک می کند تا درک پایه ای از چگونگی عملکرد چشم گربه ها و تفاوت آنها با چشم انسان داشته باشید.

شبکیه یکی از ساختارهای اصلی چشم است. میله ها و مخروط ها از دو نوع سلول اصلی تشکیل شده است. میله ها با دید کم نور و تشخیص حرکت سر و کار دارند ، در حالی که مخروط ها به چشم کمک می کنند رنگ را ببیند. چشمان انسان دارای مخروط بیشتر از میله است ، به این معنی که ما جهان را با نشاط زیادی می بینیم. از طرف دیگر گربه ها میله های بیشتری نسبت به مخروط ها دارند که باعث می شود حتی در انجام کوچکترین حرکات نیز مهارت داشته باشند.
این چه ارتباطی با لیزر دارد؟ این بدان معنی است که نادیده گرفتن آنها بسیار دشوار است. لحظه ای که یک نقطه لیزر به گربه خود بچرخانید ، آن را در دید محیطی خود خواهد گرفت و اگر هنوز کاملاً متوجه نشده است که واقعاً نمی تواند آن نقطه قرمز را بخورد (یا اگر می داند که نمی تواند اما اهمیتی نمی دهد) پس این تنها چیزی است که برای شروع چرخه درنده خود لازم است.
بحث بر سر گربه ها و لیزرها
شاید تعجب آور باشد که اگر بشنوید در مورد اینکه آیا ایده خوبی است گربه خود را با لیزر وسوسه کنید اختلاف وجود دارد ، اما بحث لیزر گربه بحثی است که مدتی است ادامه دارد.

مشکل اصلی مورد توجه علاقه مندان به گربه که ضد لیزر هستند این است که گربه شما با لیزر تعقیب می کند نوعی تحریک کننده است. به یاد داشته باشید ، گربه شما دارد آن نقطه قرمز را دنبال می کند و می زند ، زیرا مغزش به او می گوید غذا را بگیرد و آن را بکشد. گربه این کار را به طور مشخص به عنوان یک نوع بازی انجام نمی دهد ، حتی اگر سرگرم کننده باشد.

لیزر یک هدف دست نیافتنی است و هر چقدر مهارت شکار گربه شما عالی باشد ، هرگز به خوردن آن نمی انجامد و چرخه شکارچی خود را به پایان نمی رساند. بسیاری از گربه ها فریب را کشف کرده و تعامل با لیزر را متوقف می کنند. دیگران آن را بسیار ناامید کننده می دانند و در نتیجه ممکن است رفتار بدی را شروع کنند. گربه های ناامید کمتر از راه های ایده آل عمل می کنند ، مانند تخریب یا پرخاشگری. اگر متوجه شدید که ارتباطی بین بازی با گربه و لیزر و رفتار بد وجود دارد ، احتمالاً زمان آن رسیده است که اشاره گر را برای همیشه کنار بگذارید.

برای کمک به ایجاد اشاره گرهای لیزری بیشتر به یک بازی و کمتر به تحریک ، به محض پایان بازی ، به گربه خود یک بازی یا یک اسباب بازی فیزیکی بدهید. به این ترتیب رضایت یک “کشتن” را به دست می آورد ، حتی اگر خود لیزر نباشد.
نکات ایمنی اشاره گر لیزری

به شرطی که به نظر برسد گربه شما واقعاً از تعقیب لیزر لذت می برد و فقط در یک حلقه بی پایان ناامید کننده شکار قرار نمی گیرد ، احتمالاً جای نگرانی نیست. تعقیب لیزر یک روش خارق العاده برای گربه شما برای انجام برخی تمرینات بدنی و ذهنی است ، و همچنین به شما اجازه می دهد تا کمی در غرایز بچه گربه خود قدم بزند – کاری که گربه های داخل خانه هر چقدر دوست دارند انجام دهند.

البته ، هنوز هم باید اطمینان حاصل کنید که نکات ایمنی مناسب را رعایت کنید تا به گربه خود در هنگام بازی آسیب نرسانید. در اینجا باید دو مورد مهم را یادداشت کنید.
نور را مستقیماً در چشم گربه خود نتابانید. حتی لیزرهای اسباب بازی نیز نوری فوق العاده روشن از خود ساطع می کنند ، بنابراین نباید مستقیماً آن را به گربه خود بتابانید (یا خودتان!). اگر این کار را انجام دهید ، می توانید مشکلات بینایی و یا آسیب دیدگی چشم ایجاد کنید.

تعداد زیادی اسباب بازی دیگر در اختیار گربه خود قرار دهید. اگر لیزر تنها محل خروجی گربه شما برای بازی باشد ، به احتمال زیاد شروع به سرخوردگی می کند. اطمینان حاصل کنید که به بسیاری از اشیای دیگر برای شکار و بازی از جمله اسباب بازی گربه و گرز دسترسی داشته باشد.

ترجمه شده است از: thesprucepets

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

دیدگاهتان را بنویسید