سگ, گربه

۱۰ مورد از بهترین نژادهای سگ که با گربه ها کنار می آیند

2Q==

اگر میخواهید خانه خود را با گربه و سگ به اشتراک بگذارید،به دنبال نژاد سگی باشید که به طور معمول با گربه سانان دوستانه باشد.

در حالی که در نهایت به سگ یا گربه خاص برمیگردد، نژادهای خاصی تمایل دارند که به آنها کمک میکند تا با گونه های دیگر کنار بیایند.

به عنوان مثال ، بسیاری از سگ های کار برای مراقبت و محافظت از اعضای خانواده خود ، از جمله سایر حیوانات ، پرورش داده شده اند.

و برخی از سگ های شکاری ، به خصوص سگ هایی که حس شامه قوی دارند ، تربیت داده میشوند تا به دقت در گروه کارکنند، بنابراین آنها معمولا با سایر اعضای خانواده خزدار(گربه)دوستانه برخورد میکنند.

سگ های ورزشی مانندرتریور و اسپانیل ، به طور معمول با هرکسی ، از جمله گربه ها کنار می‌آیند.

سگ های عروسکی اکثرا تربیت شده اند تا حتی برای گونه های دیگر همدم باشند.

در اینجا ۱۰ نژاد سگ وجود دارد که اغلب با گربه ها کنار میآیند.

خصوصیات نژاد

به طور کلی،بسیاری از نژادهای سگ با غریزه ی شکار زیاد برای خانه های دارای گربه مناسب نیستند.

به عنوان مثال،حرکت یک گربه میتواند باعث شود یک سگ شکاری آنرا شکار کند ،گرچه سگ شکاری معمولا گربه هایی را که بوی آشنا میدهد، رها میکند.

نژادهایی که معمولا اجتماعی و خوشحال هستند ،با هر کسی دوست می‌شوند و تمایل دارند که بهترین رفتار را با گربه ها داشته باشند.

علاوه بر این، سگ های با سطح انرژی پایین تا متوسط برای گربه ها مفید هستند ، زیرا همراهان خود را با شروع فعالیت وحشت زده یا مضطرب نخواهند کرد.

بعلاوه،نژادهای سگی که به‌ طور معمول مورد پسند مردم و قابل آموزش هستند، ایده آل هستند،زیرا میتوان به آنها آموزش داد که چگونه با گربه زندگی مشترک خوبی داشته باشند.

هر سگی منحصر به فرد است.به عنوان مثال ، حتی اگر نژاد بیگل با گربه ها خوب باشد ، ممکن است بیگل شما چنین نباشد.همیشه سگ ها و گربه ها را با احتیاط به هم معرفی کنید تا بدانید که با هم کنار می آیند . یک مربی یا رفتارشناس حرفه ای میتواند نکاتی را برای هر چه روانتر معرفی کردن ارائه دهد.

1-بیگل

 بیگل زیرمجموعه ای از سگ های شکاری است و سگ شکاری هم نامیده میشود ، به این معنی که آنها از بویایی استثنائی خود برای بوکردن طعمه استفاده میکنند.

این سگ ها به طور سنتی در گروه های بزرگ و شکارچیانی که گله هارا با پای یا اسب همراهی میکردند،شکار میکردند،بنابراین ضروری است که آنها با دیگر حیوانات کنار بیایند.

بیگل ها معاشرتی و همدل هستند.و بیشتر آنها با سایر حیوانات ، از جمله گربه ها، با خوشحالی زندگی میکنند،که احتمالا آنها فقط عضوی. بگیر از گروه خواهند بود.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۳۳ تا۳۸ سانتی متر
 • وزن: ۹تا۱۱ کیلوگرم
 • مشخصه های فیزیکی:عضلانی ، بدن محکم ، جمجمه گنبدی ، پوزه شبیه تر به مربع ، گوش های دراز و آویزان ، دم بلند و به سمت بالا نگه داشته شده.

2- باست هون

4esaq

همانند بیگل،باست هوند نیز یک سگ شکاریست. همانند یک سگ گروهی ، باست هوندها مصالحه آمیز و دوستانه هستند.

با پاهای کوتاه و بدن دراز و سنگین خود ، معمولا به کندی حرکت میکنند ، که برای زندگی با گربه ایده آل است ، زیرا آنها دوستان گربه ای خود را نخواهند ترساند.

آنها سگ های وفادار، صبور و کم نظیری هستند.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۲۷ تا ۳۵ سانتی متر
 • وزن:۲۲ تا ۲۹ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:اندامی بلند با پاهای کوتاه ، گوش های بلند و آویزان ، پیشانی چروکیده ، لب های آویزان، چشمان مهربان

3-کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

3rrv

این نژاد بخشی از سگ های عروسکی مرکز پرورش سگ آمریکایی است.

آنها تربیت شده اند تا دوست داشتنی ، وفادار و به طور کلی دوستانه باشند. این نژاد میتواند تقریبا با هر شخص و حیوان قابل تصور از جمله گربه ها کنار بیاید. آنها موجودات کوچک سازگار و ملایمی هستند.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۳۰ تا ۳۳ سانتی متر
 • وزن:۵.۵ تا ۸ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی: طول متوسط ، پوشش ابریشمی و مواج(بزرگسالان بر روی گوش ، سینه ، پاها، دم و ران پوشش نرمی دارند)

4-کولی

5tgfr

اگر لاسی را به یاد بیاورید (یک کولی خشن)،میدانید که کولی ها عاشق هستند، نه مبارز!

اگرچه همه یسگ های گله با گربه ها زندگی خوبی ندارند ، اما کولی ها نسبت به برخی دیگر از نژادهای گله کمی نرم خو تر هستند و در صورت عدم رفتار مناسب می‌توانند در برابر غریزه گله مقاومت کنند (مانند تعقیب گربه خانواده). به علاوه کولی ها سگ های ملایمی هستند ، از جمله با بچه ها و سایر حیوانات خانگی.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۵۵ تا ۶۶ سانتی متر
 • وزن:۲۲.۵ تا ۳۴ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:پوشش نرم یا خشن متراکم ، صورت باریک و کشیده ، به رنگ های (سفید سیاه ، سه رنگ ، آبی مرل و سفید)

5-گلدن رتریور

6yhgt

یکی از محبوب ترین نژاد ها در جهان ، سگ واقعا ملایم گلدن رتریور است؛و حسن رفتار آن در کنار مردم به گربه ها نیز تیری پیدا میکند.

گلدن رتریور ها ، دوست داشتنی و شیرین طبع و همچنین سازگار و برون ریز هستند. به عنوان سگ های منعطف در برابر آموزش و مردم پسند ، به بیشتر گلدن ها میتوان زندگی موفقیت آمیز با گربه ها را آموزش داد.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۵۳ تا ۶۱ سانتی متر
 • وزن: ۲۵ تا ۳۴ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی: قوی ، بدنی عضلانی همراه با پوشش طلایی درخشنده ، سر پهن، چشمان دوستانه و باهوش .

6-پودل

پودل ها در سه اندازه ی استاندارد، مینیاتوری و عروسکی عرضه میشوند؛در حالی که هر سه از هوش بالایی برخوردارند و میتوان آنها را برای رفتار در کنار گربه ها آموزش داد ، اما انواع کوچکتر مینیاتوری و عروسکی به طور کلی برای گربه ترسناک نیستند.

در واقع پودل های عروسکی تقریبا هم اندازه بسیاری از گربه ها هستند و اغلب با دوستان گربه ای خود به عنوان یک همدم و همبازی برخورد میکنند.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد: استاندارد:۳۸ سانتی متر

    مینیاتوری:۲۵ تا ۳۸ سانتی متر

    عروسکی:۲۵ سانتی متر به پایین

 • وزن: استاندارد:۲۰ تا۳۲ کیلوگرم

         مینیاتوری:۷ تا ۸ کیلوگرم

        عروسکی:۲ تا ۴ کیلوگرم

 • مشخصات فیزیکی:پوشش فرفری ، متراکم ، تک لایه که ممکن است یکی از رنگ های ناب باشد، مخصوصا سفید ،سیاه ، خاکستری، قهوه ای،زرد پرتقالی.

7-مالتیز

5tgre

وزن مالتیز ها به طور متوسط کمتر از ۳ کیلوگرم است، به اندازه یک گربه هستند ، که باعث میشود بسیاری از گربه ها در اطراف آنها راحت باشند.

این نژاد عروسکی یک همراه مهربان و دوستداشتنی ، با برخوردی آرام و ملایم است.یک مالتیز معمولا خیلی خوب روی کاناپه دراز کشیده و از همه ی کارهای دیگر از جمله فعالیت های یک گربه ، چشم پوشی میکند.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۲۰تا ۲۵ سانتی متر
 • وزن: ۱.۸ تا ۳ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:چشمان تیره و هوشیار و پوشیده شده از خز سفید که به طور طبیعی بلند و ابریشمی است ، پوشش یک لایه بدون زیر موی(لایه ی موهای نرم و کوتاه که زیر موهای دیگر میروید )

8-نیوفاندلند

7ujk

نیوفاندلند ها غول های مهربان دنیای سگ ها هستند.تازه وارد ها نسبت به اعضای خانواده خود صبور ، آرام و محافظ هستند. آنها معمولا با افراد در هر سنی و با همه نوع حیوانات خانگی از جمله گربه عالی هستند.

این نژاد بزرگ به طور کلی به دلیل رفتار آرام وسطح فعالیت تا حدودی کم‌شناخته میشوند،بنابراین اندازه آن نباید برای گربه آنقدر ترسناک باشد.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۶۶ تا ۷۱ سانتی متر
 • وزن:۴۵ تا ۶۸ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:بدنی با پوشش سنگین و قدرتمند، سر پهن و بزرگ ، گوش های کوچکی که نزدیک سر قرار دارند.

9-پامرانین

2jk

پامرانین ها سگ های عروسکی پر جنب و جوش و سرگرم کننده ای هستند.

فقط ۱.۳ تا۳ کیلوگرم و اکثرا کوچکتر از گربه ها هستند؛بنابراین این سگ های کوچک نرم و لطیف به ندرت تهدیدی برای دوستان گربه سان هستند.

آنها به طور متوسط سگ هایی مهربان با سطح انرژی متوسط هستند و تمایل دارند با سایر حیوانات خانگی از جمله گربه ها زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۱۵تا ۱۸ سانتی متر
 • وزن: ۱.۳ تا ۳ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:پوشش دو لایه بلند ،صورت روباه مانند ، گوش نوک تیز ایستاده، دم پیچ خورده

10-پاگ

پاگ ها سگ های کوچک جذاب و شادی هستند که می‌توانند تقریبا با همه کنار بیایند. اکثر پاگ ها تمایل به تعقیب یا آزار و اذیت گربه ندارند ، بنابراین به طور کلی می‌توانند با زندگی همراه گربه سانان کنار بیایند.

در حقیقت، از آنجا که پاگ ها سگ های دوستانه و اجتماعی هستند ، گربه میتواند به آنها کمک کند زمانی که از صاحبشان دور هستند .

بررسی اجمالی نژاد

 • قد:۲۵ تا ۳۳ سانتی متر
 • وزن:۶ تا ۸ کیلوگرم
 • مشخصات فیزیکی:بدن کوچک و بشکه ای ، سر گرد و چروکیده ، پوزه کوتاه ، دم فرفری.

نژادهایی که نباید با گربه یک جا قرار گیرند

به طور کلی ، اگر گربه دارید، از نژاد های سگ که غریزه بالایی برای تعقیب دارند ، خودداری کنید ؛به عنوان مثال، تریر ها، سرسخت، قوی و پر انرژی هستند ؛ آنها در درجه اول برای شکار و کشتن حیوانات کوچک تر پرورش داده شده اند. بیشتر آنها این غریزه را حفظ می‌کنند و گربه شما ممکن است به یک طعمه تبدیل شود.

علاوه بر این ، برخی از نژاد های گله دار با انرژی بالا ، مانند کولی های بوردر ، اغلب نمی‌توانند جلوی خود را بگیرند تا به گربه ها آسیب نرسانند .

دیدگاهتان را بنویسید