جوندگان

کمبود کلسیم در خوکچه های هندی

Z

کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای چندین عملکرد مهم در بدن یک حیوان است. این ماده برای رشد اسکلت جنین و همچنین ترشح شیر در زنان شیرده مورد نیاز است ، در صورتی که نیازهای تغذیه ای بیشتر آنها برآورده نشود ، خوکچه های هندی باردار و شیرده مستعد کمبود کلسیم هستند. این نوع کمبود کلسیم مرتبط معمولاً در یک تا دو هفته قبل یا اندکی بعد از زایمان ایجاد می شود. همچنین در معرض خطر کمبود کلسیم خوکچه هندی چاق یا تحت فشار قرار دارند ، یا خوکچه هندی که قبلا چندین بار باردار شده اند.
علائمی که توسط خوکچه های هندی که از کمبود کلسیم رنج می برند بسیار شبیه مواردی است که در موارد توکسمی بارداری نشان داده می شود ، یک بیماری قابل توجه که با وجود مواد سمی ، معمولاً باکتریایی در خون مشخص می شود (که به آن مسمومیت خون نیز گفته می شود). تنها تفاوت این دو بیماری در این است که علائم توکسمی بارداری شدیدتر از هیپوکلسمی است و نتیجه آن بیشتر منجر به مرگ و میر می شود.
علائم و انواع
کمبود کلسیم معمولاً در 2-1 هفته قبل ، یا اندکی پس از آن ، یک خوکچه هندی باردار به دنیا می آید. علائم مرتبط با کمبود کلسیم شامل کمبود آب بدن ، افسردگی ، کاهش اشتها ، اسپاسم عضلات و تشنج است. با این حال ، برخی از خوکچه های هندی ممکن است بدون نشان دادن علائم به طور ناگهانی بمیرند.
علل
کمبود آن اغلب در خوکچه هندی چاق یا تحت فشار یا در خوکچه هندی است که چندین بار باردار شده است. در مورد خوکچه هندی باردار ، این به دلیل مواد مغذی اضافی مورد نیاز برای فرآیند زایمان و روال بعدی پرستاری است.
تشخیص
شما باید شرح حال کاملی از سلامتی خوکچه هندی ، شروع علائم و حوادث احتمالی را که ممکن است منجر به این بیماری شده باشد ، مانند بارداری قبلی ، بیماری اخیر یا سابقه رژیم قبلی کنید. سپس یک دامپزشک بر اساس علائم به نمایش درآمده و با در نظر گرفتن وضعیت جسمی فعلی خوکچه هندی ، تشخیص اولیه می دهد.

تشخیص افتراقی نیز ممکن است لازم باشد ، به ویژه اگر مشکوک به سم حاملگی باشید این فرایند با بازرسی عمیق تر از علائم ظاهری ظاهری هدایت می شود و هر یک از علل شایع را تا زمان رفع اختلال درست و درمان مناسب رد می کند. برای تأیید تشخیص ، دامپزشک سطح کلسیم را در خون خوکچه هندی آزمایش می کند.
درمان
کمبود کلسیم با مکمل های غذایی به راحتی اصلاح می شود. در مورد انواع مکمل ها و دوز مورد نیاز با دامپزشک مشورت کنید.
زندگی و مدیریت
اطمینان حاصل کنید که از خوکچه هندی یک رژیم غذایی مغذی و متعادل استفاده می شود و همچنین هرگونه مکمل ویتامین و مواد معدنی که دامپزشک برای شما تجویز کرده است.
پیشگیری
برای جلوگیری از کمبود کلسیم ، توصیه می شود که حیوان خانگی خود را فقط از خوراک خوکچه هندی تجاری با کیفیت بالا تغذیه کنید. علاوه بر این ، خوکچه هندی های باردار و شیرده به رژیم هایی نیاز دارند که به طور خاص برای نیازهای غذایی آنها تنظیم شده باشد.

اگر کمبود طولانی مدت باشد ، یا در خارج از دوران بارداری و / یا شیردهی اتفاق بیفتد ، ممکن است لازم باشد مکمل های غذایی منظم را ادامه دهید تا از نگرانی جدی کمبود کلسیم جلوگیری کنید.

ترجمه شده است از: Petmd

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آراز

دیدگاهتان را بنویسید