گربه

آلرژی در گربه های خانگی

2Q==

علت این که گربه شما خود را می خاراند چیست؟

 یکی از علل شایع خارش آلرژی است و گربه ها می توانند  انواع مختلف آلرژی داشته باشند.

انواع متداول آلرژی در گربه ها:

انواع مختلفی از آلرژی وجود دارد که گربه ها می توانند آن ih را تجربه کنند. مانند افراد مختلف، گربه ها نیز می توانند به غذاها ، داروها ، گیاهان و سایر موارد حساسیت نشان دهند. این آلرژی ها به طور کلی با علائمی مانند:

لیسیدن بیش از حد (نظافت)

کشیدن یا گاز گرفتن موها

خراشیدن

جویدن پنجه ها

عفونت گوش

پوست قرمز ، خشک و یا پوسته پوسته شده

چشم خارش دار و آبریزش دار

استفراغ یا اسهال

خروپف به دلیل التهاب در گلو

پنجه های متورم و حساس

شایعترین آلرژی در گربه ها مربوط به محیط ، کک و انواع مختلف غذا  است. هر یک از این مواد حساسیت زا می توانند علائمی را که در بالا ذکر شد ، ایجاد کنند.

آلرژی های محیطی

محافظت از گربه در برابر آلرژی های محیطی مانند گرده ، علف ، قارچ ها ، کپک ها و گرد و غبار سخت است. از آنجا که اغلب نمی توان از این مواد حساسیت زا جلوگیری کرد ، گربه شما ممکن است به یک یا چند روش درمان آلرژی برای جلوگیری از حساسیت نیاز داشته باشد.

علاوه بر این ، گربه ها می توانند به دود سیگار ، عطر و محصولات تمیز کننده حساسیت داشته باشند. همه اینها محصولی از محیطی است که گربه شما در آن زندگی می کند و می تواند برای گربه سانان مشکلاتی ایجاد کند. در صورت امکان سعی کنید از هرگونه محصولی که به نظر می رسد گربه شما را تحریک می کند یا باعث آلرژی می شود خودداری کنید.

آلرژی کک ها

در حالی که اکثر حیوانات هنگام گزش کک خارش می یابند ، اگر گربه به کک حساسیت داشته باشد (بعد از گزش اول)ممکن است گربه شما فقط با چند گزش حساسیت پیدا کند. هنگامی که کک گربه شما را گاز می گیرد ، بزاق کک گربه شما را در تمام بدن دچار حساسیت می کند نه فقط در محل گزیدگی برای جلوگیری از این اتفاق ، بهتر است در وهله اول از گاز گرفته شدن گربه خود توسط کک جلوگیری کنید. با استفاده از یک محصول پیشگیری از کک در طول سال می توانید به آنها کمک کنید تا از گزش کک جلوگیری کنند. از دامپزشک خود سوال کنید که کدام یک از محصولات پیشگیری از کک برای گربه شما توصیه می شود.

حساسیت غذایی

سومین آلرژی شایع که گربه ها با آن روبرو هستند ، آلرژی غذایی است. گربه ها می توانند به انواع غذاهای مختلف مانند انسان حساسیت داشته باشند. تشخیص آلرژی غذایی دشوار است ، اما بسیاری از حیوانات خانگی با آلرژی غذایی با یافتن رژیم غذایی مناسب ، احساس بهتری پیدا می کنند.

به طور کلی ، آلرژی غذایی باعث خارش پوست می شود. بین ۱۰تا ۱۵ درصد گربه ها نیز ممکن است علائم گوارشی مانند استفراغ و اسهال داشته باشند.

تشخیص و درمان آلرژی در گربه ها

برای تشخیص آلرژی در گربه ها ، یک متخصص پوست دامپزشکی می تواند سابقه پزشکی حیوان خانگی شما را بررسی کند و یک معاینه فیزیکی انجام دهد. در برخی موارد می توان آزمایشی را برای یافتن حساسیت های محیطی انجام داد. اگر دامپزشک شما معتقد است که آلرژی مربوط به غذا است ، ممکن است بخواهند با تغییر در رژیم غذایی حیوان خانگی شما علت آن را کاهش دهند تا زمانی که غذای مشکل ساز را پیدا کنید.

وقتی نوبت به مبارزه با آلرژی می رسد ، در بعضی موارد ، بهترین کاری که می توانید برای گربه خود انجام دهید تمرکز بر پیشگیری است. اگر گربه شما به پاک کننده ها ، داروها ، غذاها ، گیاهان یا سایر مواردی که قابل اجتناب است حساسیت دارد ، سعی کنید آنها را از این موارد دور نگه دارید. برای مواردی مانند گرده یا گرد و غبار ، گربه شما ممکن است برای درمان آلرژی به دارو نیاز داشته باشد ، زیرا اجتناب از این موارد بسیار سخت است.

اگر منبع آلرژی مشخص نشود ، درمان آلرژی ممکن است پیچیده باشد. ممکن است مدتی طول بکشد تا با یک متخصص  دامپزشکی بتوانید منبع آلرژی های گربه را پیدا کند

آلرژی و آسم

گربه های مبتلا به آسم بیشتر از گربه های فاقد آسم تحت تأثیر آلرژی قرار می گیرند. اگر گربه شما هم آلرژی دارد و هم آسم ، دامپزشک می تواند داروهایی را برای شما باز کند که به شما کمک می کند راه هوایی گربه را در کوتاه مدت باز کنید. راه حل های طولانی مدت ممکن است شامل کورتیکواستروئیدها باشند.

به یاد داشته باشید که دود سیگار برای گربه هایی که هم آلرژی دارند و هم آسم بسیار خطرناک است. به عنوان یک قاعده کلی ، سیگار کشیدن در اطراف حیوانات خانگی شما هرگز ایده خوبی نیست .

دیدگاهتان را بنویسید